Vánoční svařák předčil naše očekávání 20. 01. 2015

V období adventu pomáháme potřebným – Rotary klub již potřetí podpořil chráněné dílny libereckého Kolosea

Prodej charitativního svařáku se v Liberci stal součástí Vánočního koloritu. Již třetím rokem pořádá tuto akci liberecké Koloseum ve spolupráci s Rotary clubem Liberec – Jablonec na náměstí před libereckou radnicí. Členy Rotary clubu společně se zdravými i handicapovanými zaměstnanci Kolosea jste měli možnost i v prosinci 2014 potkat v roli prodejců svařáku v průběhu celého adventního období. Všichni členové Rotary clubu se v rámci své snahy pomoci potřebným podílí na akci bez nároku na honorář.

„Jsme velmi potěšeni, že prodej charitativního Vánočního svařáku se už v Liberci stal tradicí. Obyvatelé regionu ho chtějí, očekávají naši účast na Vánočních trzích a jsou si vědomi, že svým nákupem přispějí na dobrou věc. Za všechny členy našeho Rotary clubu děkuji uvědomělým liberečákům za kladný přístup k akci a pomoc MCU Koloseum.“, říká Doc. Ing. Vojtěch Pražma, CSc., prezident Rotary clubu Liberec – Jablonec. „Poděkování za dlouhodobou podporu a spolupráci patří také společnosti Chateau Lednice z Jablonce nad Nisou, která nám již tradičně dodává velmi kvalitní víno na přípravu svařáku“, doplňuje docent Pražma. Ve stánku libereckého Kolosea nacházejí návštěvníci také keramické výrobky z chráněné dílny Mozaika. Každým rokem přibývá zajímavých motivů a zkvalitňuje se i samotné zpracování keramiky. „Návštěvníci Vánočních trhů naši akci již velmi dobře znají a vědí, že díky nákupu podpoří zaměstnávání handicapovaných osob na chráněných pracovních místech. Málokdo tak odejde jen se svařákem. Většina lidí se těší na drobné výrobky a dekorace z keramiky, které se už zabydlely na mnoha Vánočních stromcích v libereckých domácnostech“, říká Simona Svobodová, provozně-technická ředitelka Kolosea.

„S velkým potěšením mohu říci, že se při letošním prodeji charitativního Vánočního svařáku vybralo přes 80 tisíc korun, za které pořídíme nové vybavení do naší chráněné dílny Gastro, kde zaměstnáváme převážně osoby se zdravotním postižením. Děkuji tímto všem členům Rotary clubu, kteří se na akci podíleli a těším se na další spolupráci“, dodává Svobodová. 

O nás

MCU KOLOSEUM, o. p. s. si klade za cíl poskytovat především zaměstnání osobám se zdravotním postižením na chráněných pracovních místech. Naše společnost jim tím umožňuje seberealizaci a zařazení do pracovního procesu. Nabízíme také další obecně prospěšné služby, jako je např.: osobní asistence, rozvoz obědů pro seniory a handicapované občany, poradna pro handicapované osoby, prodej a zapůjčení kompenzačních pomůcek, digitální tisk i kopírování. Více informací


Kontaktujte nás
(+420) 485 124 336