Euronisa rozdělí ročně dva miliony korun 30. 11. -0001

Až dva miliony korun ročně rozdělí liberecká Nadace Euronisa. Zájem o její podporu je však až trojnásobný.

„Jsme schopni pokrýt jen část žádostí. Ročně jsme žádáni o čtyři až šest milionů korun," poznamenal ředitel nadace Aleš Rozkovec. Průměrný grant je pak kolem patnácti až dvaceti tisíci korun. Nadace Euronisa tak ročně podpoří přes 100 projektů v sociální oblasti na území Libereckého kraje a Šluknovského výběžku.

„Největším zdrojem financí jsou úroky z nadačního jmění," doplnil ředitel Nadace Nisa. Zatím poslední dar předala nadace libereckému Mezinárodnímu centru Universium Koloseum. Šek na 150 tisíc korun převzala v pátek z rukou Aleše Rozkovce provozní ředitelka Kolosea Simona Svobodová.

„Peníze půjdou na financování dvou projektů. Jedním z nich je rekonstrukce toalet a druhým je dovybavení dílny gastro, kde vyrábíme naše výrobky a připravujeme obědy," popsala Svobodová.

O nás

MCU KOLOSEUM, o. p. s. si klade za cíl poskytovat především zaměstnání osobám se zdravotním postižením na chráněných pracovních místech. Naše společnost jim tím umožňuje seberealizaci a zařazení do pracovního procesu. Nabízíme také další obecně prospěšné služby, jako je např.: osobní asistence, rozvoz obědů pro seniory a handicapované občany, poradna pro handicapované osoby, prodej a zapůjčení kompenzačních pomůcek, digitální tisk i kopírování. Více informací


Kontaktujte nás
(+420) 485 124 336