VELETRH DĚTSKÉ KNIHY 08. 06. 2017 Začátek: 09:00

Pozvánka do kouzelného světa příběhů.

 

Vážení rodiče a prarodiče ve čtvrtek 8. června bude v areálu Kolosea zahájen 11. ročník Veletrhu dětské knihy v Liberci, který potrvá do soboty 10. června

Tradičně je pořádán se záměrem podpořit rozvoj dětského čtenářství, které je základem dobrého vzdělávání.

V dopoledních hodinách, kdy očekáváme především návštěvníky základních škol, je připraveno 52 besed a autogramiády s autory dětských knih. Současně budou do odpoledních hodin otevřeny výtvarné dílny, kde si mohou děti vyzkoušet ilustrování příběhů knih oceněných Zlatou stuhou /nejlepší dětská knihy roku/.

Připraveny budou i výstavy – To nejlepší z ilustrace dětských knih.

Listování /divadlo s knihou v ruce/ - osloví děti příběhy, které je přilákají k četbě. V sobotu dopoledne v letním amfiteátru předvedou své dovednosti školáčci z mateřských škol.

Mezi autory, kteří letos do Liberce přijedou nebudou scházet Daniela Krolupperová, Jiří Žáček, Ivan Binar, Martin Vopěnka, Jiří Kahoun, Miloš Kratochvíl a řada dalších.

Pro rodiče, jejichž dětem je třeba připravovat bezlepkovou stravu,  jsme jako zajímavost připravili odpolední besedu s Kamilou Krajčíkovou „Děti a bezlepková dieta“, která nejen představí své kuchařky, ale i ochutnávku jídel.

V čítárně Albatrosu bude možné trávit čas s novými knihami pro děti, i s odbornicí, která poradí, jak nejlépe přivést dítě ke knize.

Kouzelný svět dětských knih pro vás můžeme otevřít díky finanční velkorysosti Statutárního města Liberce, finančního přispění Ministerstva kultury a významné spolupráci Střední odborné školy pedagogické, jejíž studenti každoročně pomáhají provést děti tímto světem.

 

Vstupné do prostoru areálu je pro děti 10,- Kč, pro dospělé 30,- Kč.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Dagmar Helšusová

předsedkyně Sdružení pro veletrhy dětské knihy v Liberci, spolek 

O nás

MCU KOLOSEUM, o. p. s. si klade za cíl poskytovat především zaměstnání osobám se zdravotním postižením na chráněných pracovních místech. Naše společnost jim tím umožňuje seberealizaci a zařazení do pracovního procesu. Nabízíme také další obecně prospěšné služby, jako je např.: osobní asistence, rozvoz obědů pro seniory a handicapované občany, poradna pro handicapované osoby, prodej a zapůjčení kompenzačních pomůcek, digitální tisk i kopírování. Více informací


Kontaktujte nás
(+420) 485 124 336