Nové scénky Felixe Holzmanna v novém Koloseu 01. 10. 2014 Začátek: 18:00

Divadelní představení Včera, dnes a zítra nabízí to nejlepší z Holzmannova celoživotního díla. Jedná se o unikátní zcela profesionální znovu-ztvárnění legendárních scének a jejich uvedení v souvislém celovečerním zábavném programu.

Představení je rozděleno do dvou padesátiminutových částí s patnáctiminutovou přestávkou. V první části uvidí diváci scénky: Kvíz, Náhodné setkání, Hřbitovní rozhovor a V restauraci. Po přestávce následují: Ukulele, Statistika, Rozvod aSvačina v přesném provedení, jak jsou důvěrně známé z originálních nahrávek.

Jako bonus je zařazena legendární scénka Včera, dnes a zítra ve zvláštní a nečekané, kombinované dvojroli.

Oblíbenou dvojici Felix Holzmann – František Budín nahrazují nová jména David Šír – Miroslav Reil.

 „Je častým zvykem, že se po celém světě obnovují známé hity velkých umělců pod názvem REVIVAL. Většinou však jde o hudební interpretaci (Beatles, Michael Jackson, Queen atd). Taktéž se stále dokola přistupuje k novým adaptacím starých klasických her. Nevím však o nikom, kdo by se odhodlal znovu nastudovat mluvené slovo oblíbeného komika v celovečerním divadelním představení. Pan Holzmann byl nejen prvotřídní komik, výborný herec a velmi vzdělaný pán, ale především to byl geniální autor čistého a ryzího humoru.

Nikdy nehrával sám sebe. Jeho scénky mají dramaturgický vývoj, precizní dialogy, osobité postavy a všeobecně fantastický text. Myslím, že když někdo napíše kvalitní dílo, je přímo povinností herců hrát je živě dál, i po jeho smrti.“

David Šír

Představení by nebylo možné uskutečnit bez laskavého svolení a propůjčení autorských práv dcerou a chotí Felixe Holzmanna paní Irenou Pettrichovou a Bärbel Holzmann.

Hrají:    David Šír, Miroslav Reil

Autor:   Felix Holzmann

Režie:   David Šír

Délka pořadu: 120 min.

Více informací: www.divadelnikomedie.cz

 

Rezervace vstupenek

O nás

MCU KOLOSEUM, o. p. s. si klade za cíl poskytovat především zaměstnání osobám se zdravotním postižením na chráněných pracovních místech. Naše společnost jim tím umožňuje seberealizaci a zařazení do pracovního procesu. Nabízíme také další obecně prospěšné služby, jako je např.: osobní asistence, rozvoz obědů pro seniory a handicapované občany, poradna pro handicapované osoby, prodej a zapůjčení kompenzačních pomůcek, digitální tisk i kopírování. Více informací


Kontaktujte nás
(+420) 485 124 336